Opiskeluhuolto

Tukea opiskeluun ja elämän eri tilanteisiin saat mm. seuraavilta opiskelijahuollon toimijoilta:


Opinto-ohjaaja Anu Mikkonen, anu.mikkonen@edu.kitee.fi, 040 105 2105
Ajanvaraus Wilman kautta tai tekstiviestillä. Lisäksi tavattavissa ilman ajanvarausta työhuoneen (218) ovessa näkyvinä ajankohtina.


Erityisopettaja Mia Lindell, mia.lindell@edu.kitee.fi
Työhuone 218. Ajanvaraus ja yhteydenotot Wilman kautta.


Koulukuraattori Miia Kattelus,
miia.kattelus@siunsote.fi 013 330 5354
Ajanvaraukset ja yhteydenotot puhelimitse tai Wilman kautta. Toimitila Arppen rakennuksessa.


Opiskeluterveydenhoitaja Suvi Koivuniemi, suvi.koivuniemi@siunsote.fi 013 330 5327
Opiskeluterveydenhoitaja Satu Kinnunen, satu.kinnunen@siunsote.fi 013 330 5302

Lukiossa opiskeluterveydenhuollossa terveydenhoitaja tapaa opiskelijat ensimmäisenä opiskeluvuonna.
Ajanvaraukset ja yhteydenotot Wilman kautta tai puhelimitse. .Tavattavissa ma – to klo 8 - 15 lukion hallintokäytävällä tilassa 217.


Lukiolaisten huolivastaanotto, jolloin voi käydä terveydenhoitajalla ilman ajanvarausta, on koulupäivisin klo 8-9.
Akuuteissa sairastapauksissa yhteys Kiteen terveysaseman päivystykseen (neuvonta ja ajanvaraus, 013 330 2241 ma – pe klo 8 – 16).
Opiskeluhuollon lääkärin vastaanotto keskiviikkoisin tilassa 217
Lukiossa opiskeluterveydenhuollossa lääkäri tapaa opiskelijat toisena opiskeluvuonna, tarkastukseen sisältyy kutsuntatarkastus.
Ajanvaraus terveydenhoitajan kautta 013 330 5327


Opintopsykologi Anni Viitanen, anni.viitanen@siunsote.fi 013 330 5332
Ajanvaraukset ja yhteydenotot puhelimen tai Wilman avulla.
Lukiolaisten vastaanotto keskiviikkona klo 9 – 12 kolmannen kerroksen pienryhmätilassa 31.

Nuoriso-ohjaaja Jaana Ahtiainen, jaana.ahtiainen@kitee.fi. Tavoitettavissa sähköpostitse ja puhelimitse 040 105 1055.
Nuorisotyöntekijä Esa-Pekka Turunen, esa-pekka.turunen@kitee.fi, 040 105 1030
Etsivä nuorisotyöntekijä Jenni Pölönen, jenni.polonen@kitee.fi040 105 2119
Päihdetyöntekijä Kaija Saukkonen, kaija.saukkonen@siunsote.fi
Tavoitettavissa Kiteentie 9-11 2. krs ja puhelimitse 013 330 7312.

 

Opiskeluhuolto

PTV content

Otsikko: Ajankohtaista

AJANKOHTAISTA

Otsikko: Yhteystiedot

   YHTEYSTIEDOT

PTV content

Wilma

Opiskeluhuolto Siun sote

Sivu arviointi ja palaute